Bayiler İçin

Bir markanın bayisiyim

Kendim de reklam verebilirim, neden Bosforad kullanmalıyım?

Bosforad kullanmanın başta maliyetler olmak üzere çok çeşitli avantajları bulunmakta:

 • Genel merkezle karşı karşıya gelecek, kontratınızı riske atacak bir durum yaşamazsınız.
 • Google, Facebook, Instagram gibi platformlarda reklam verme seçenekleri çok fazla metrik barındırır ve uzmanlık gerektiren bir meslektir. Bosforad’ın tüm ekibi bu kurumlar tarafından sertifikalıdır ve Bosforad bu kurumların resmi iş ortağıdır.
 • Bosforad bu kurumlarda resmi iş ortağı olduğu için reklam maliyetleri size göre çok daha düşüktür. Aynı bütçe ile kat ve kat fazla kullanıcıya Bosforad sayesinde ulaşabilirsiniz ve böylelikle ödediğiniz Hizmet Bedeli’ni fazlasıyla çıkarmış olursunuz.

Nasıl yapacağım?

Çok basit. Size verilmiş olan kullanıcı adı ve şifre ile “Bayi Girişi” menüsünden giriş yapıp Kredi Kartı veya Havale/EFT ile ödeme yapmanız yeterlidir. Akabinde uzmanlarımız reklam çalışmanızı başlatır ve reklamlar yayına girdiğinde bizden bir bildirim alırsınız. Her pazartesi istatistikler size Email / Whatsapp kanalıyla gönderilir.

Fiyatı nedir?

Bosforad’da reklam bütçesini siz kendiniz belirlersiniz. Ne kadar bütçe ayırırsanız o kadar çok kullanıcıya ulaşabileceğinizi dolayısıyla o kadar satışlarınızı arttırabileceğinizi unutmayın. Seçmiş olduğunuz bütçeye bir hizmet bedeli ve KDV eklenir. Bosforad tarafından faturalandırılır ve bu faturayı gider olarak gösterebilirsiniz.

Her ay ödemek zorunda mıyım? İptal etmem mümkün mü?

Hayır! Bosforad aylık abonelik modeliyle çalışır ve bu tutar kredi kartınızdan her ay otomatik olarak çekilerek reklamlarınızın devam ettirilmesi amaçlanır. Ancak siz aboneliğinizi memnun kalmadığınız takdirde dilediğiniz zaman iptal ettirebilirsiniz ve bir yaptırımda bulunulmaz.

Kampanya devam ederken aboneliğiniz iptal ettirdiğinizde reklamlarınız bir ay dolana kadar devam eder, bir ay dolduğunda durdurulur. Örneğin kampanya başladıktan sonra 8. gün aboneliğinizi iptal ettirirseniz 22 gün daha aboneliğiniz devam eder ve akabinde sonlandırılır. İlk ödemiş olduğunuz ödeme dışında kartınızdan herhangi bir tutar çekilmez. İptal işlemi gelecek ayları kapsar, başlatılmış olan bir aboneliğin iadesi mümkün değildir, çünkü reklam bütçenizi aynı gün iş ortaklarımıza ödüyoruz.

Bayisi olduğum marka Bosforad ile anlaşmalı değil, yine de abone olabilir miyim?

Elbette. Ancak sizden ufak bir ricamız var, o da bağlı bulunduğunuz markanın yönetiminden dijital platformlarda reklam verebileceğinize dair imzalı bir yazı. Bu yazının bize gönderildiği gün, hemen reklamlarınızı başlatabiliriz.

Abone oldum ve ödemeyi yaptım ancak reklamlarım hala başlamadı!

İlk defa Bosforad aracılığıyla reklam veriyorsanız reklamlarınızın yayına girmesi 48 saate kadar sürebilir. Bu süreç size herhangi bir maddi kayba sebep olmaz. Örneğin 30 gün için 500 TL’lik bir reklam bütçeniz varsa, reklamsız geçen 48 saat sebebiyle, sistem 500 TL’lik bütçenizi 28 günde bitecek şekilde kullanır.

Markalar İçin

Bayileri olan bir markayız:

Bayilerimizi özgür bırakmak yerine neden Bosforad'a yönlendirmeliyiz?

Bayileriniz reklam uzmanı değiller ve bütçelerini çok yanlış kullanabilirler. Ayrıca konuda uzman olmayan yetkinliksiz kişi veya ajanslarla çalışmaya kalkabilirler. Sizin markanızı rencide edecek, marka politikalarınıza uymayan reklamlar yayınlayabilirler. Reklamların içeriklerinde itici, müşteri kaybına sebep olabilecek, kriz yaratabilecek ibare ve görseller kullanabilirler. Bunun yanı sıra bir bayi, başka bir bayinizin hakimiyet bölgesine reklam vermeye kalkabilir ya da bir bayinin aleyhine reklam faaliyetlerinde bulunabilir.

Ancak bayilerinizi Bosforad’a yönlendirmeniz durumunda tüm bu risklerden kurtulursunuz ve bayilerinizin dijital dönüşümlerine katkıda bulunursunuz. Bayilerin reklam verme politikalarını Bosforad ile belirler, gerisini Bosforad’ın uzmanlığına bırakırsınız.

Bayilerimizi Bosforad'a yönlendirmemizin markama diğer faydaları nelerdir?

Bosforad+ adını verdiğimiz kurumsal hizmetlerimizden size özel indirimlerle yararlanırsınız. Bosforad markanız ve bayileri için uzun vadeli bir çözüm ortağı olmayı arzu ve vaat eder. Başlıca kurumsal hizmetlerimiz:

 • Dijital reklam yönetimi
 • Dijital strateji danışmanlığı
 • Sosyal medya yönetimi
 • Medya planlama ve satın alma
 • Yazılım geliştirme projeleri
 • CRM uygulamaları ve danışmanlığı
 • Web Sitesi ve web uygulamaları
 • IT danışmanlığı

Ödemeleri bayiler kendileri mi yapmak zorunda? Farklı bir çalışma metodu uygulayabilir miyiz?

Bosforad markanızın ihtiyaçları doğrultusunda daima esnektir ve farklı çalışma metodolojilerine daima açıktır. Bayilerin reklam bütçeleri tek bir merkezden de ödenebilir. İhtiyaçlarınızı bizimle paylaşmak için iletişim kurmaktan çekinmeyin!